Blog, IT, Obchod

Propočet budoucích nákladů na energie

Právě dnes čím dál více rodin i jednotlivců se s obavami dívá na své budoucí životní náklady. Většinou platí, že máme strach z toho, co neznáme, co nemůžeme odhadnout.

Je jasné, že náklady na potraviny, bydlení i ostatní nakupované komodity budou růst. Bilanci našich domácích “ekonomik” tedy můžeme zlepšit dvěma způsoby:

1) zvýšit příjmy domácnosti (změna práce či pracovní pozice související s přidáním platu, přibráním dalšího úvazku či brigády, přivydělávání na IČ, prodej toho co nepotřebujeme, pronájem toho co vlastníme či vhodným investováním, revidovat zda nemáme nárok na nějakou dávku či příspěvek od státu)

2) snížit náklady domácnosti (omezit “zbytné” zboží a služby, revidovat a snížit pravidelně placené služby (Netflix, pojistné…atd.) vyměnit dražší zboží za levnější, hlídat si nákladové kategorie domácnosti a investovat do technologií, které nám v budoucnu náklady na zásadní položky sníží).

Předpokladem úspěchu je aktivní a včasné jednání a pořádek ve vlastních financích. Aby se Vám tento cíl lépe vydařil, připravili jsme pro Vás pomůcku v podobě Excelovské tabulky, která Vám propočte budoucí náklady na energie domácnosti a případně naznačí dobu návratnosti investice například do tepelného čerpadla či solárního systému.

SDÍLEJTE S OSTATNÍMI

Zaujal vás článek?

Podělte se o něj s ostatními na sociálních sítích

Facebook
Twitter
LinkedIn