Blog, IT, Marketing, Obchod, Weby

Integromat, aneb Když „se to dělá samo“

Spousta z nás nemá ráda zapisování do různých tabulek, CRM a jiných systémů. Včetně mě 🙂 Proto jsem pátral, jak by to šlo obejít. A protože lenost je motorem pokroku, ukázalo se, že už to někdo vymyslel.

Kouzelný nástroj se jmenuje Integromat. Obecně řečeno, dokáže propojit téměř všechno se vším. Takže, dejme tomu, že  je u vás aktuální praxe taková, že zákazník vyplní na webu poptávkový formulář a následně jej musí někdo ručně zadat do systému, zaúkolovat zodpovědnou osobu, aby se se zákazníkem spojila a zakázku dotáhla.

No jo… Jediným problémem ale není to, že se do toho někomu nechce. Taky může mít dotyčná osoba dovolenou, být nemocná, atd. A zákazník čeká na odpověď, ale marně.

Pokud se v popsaném scénáři alespoň částečně poznáváte, věřte, že vám může Integromat ušetřit bez nadsázky hodiny práce a spoustu starostí.

Příklad z praxe

Zákazník vyplní formulář. Systém na základě zadaných dat ověří, jestli už v CRM existuje. Pokud ano, aktualizuje údaje. Pokud ne, vytvoří zákazníka nového. Následně podle toho, co do formuláře zadal, vytvoří úkol pro zodpovědnou osobu a aby se riziko opomenutí úplně eliminovalo, vytvoří ještě událost v kalendáři. A toto všechno se stane v řádu sekund, a to zcela automaticky!

Zní to jako sci-fi? Jenže není… Když jsem viděl možnosti, jaké tato technologie nabízí, rozhodl jsem se je prozkoumat hlouběji a byl jsem opravdu nadšený.

Postupně nacházíme další a další procesy, které se mohou „dělat samy“ a my máme tak volnější ruce k práci, postupně odbouráváme riziko, že někdo na něco zapomene a můžeme se tak věnovat činnostem, které považujeme za důležitější než přepisování dat z jednoho systému do druhého.

Dnešní doba nabízí úžasné technologie a možnosti, tak proč jich nevyužít?

Pokud by i vás zajímalo, jak si usnadnit práci a odbourat nudné rutinní procesy, přitom si ale netroufáte se do toho pustit sami, neváhejte se nám ozvat, rádi s vámi situaci prokonzultujeme a podáme pomocnou ruku!

SDÍLEJTE S OSTATNÍMI

Zaujal vás článek?

Podělte se o něj s ostatními na sociálních sítích

Facebook
Twitter
LinkedIn