Blog, IT, Weby

WordPress, Elementor a tabulky

Dost možná to znáte. Většina webdesignérů a kodérů to prostě od zákazníka slyšet nechce. Doufáme, že nevznikne potřeba to řešit.

„Já bych tam chtěl tuhle tabulku…“

Zákazník si pochopitelně neuvědomuje, co pro jeho tvůrce webu tato zdánlivě neškodná věta znamená. Vždyť je to přehledná a z jeho zkušeností jednoduchá forma předání informací.

No jo. Jenže webařům se začne honit hlavou tisíc myšlenek. „Mám mu to vymluvit?“ „Jak to udělám?“ „Nejde to nějak jinak?“ a tak dále.

V tomto článku chceme ukázat pár tipů, jak na to, pokud web stavíte v Elementoru (a pokud na tom zákazník trvá 🙂)

Že psát tabulku v html je taková malá sebevražda, asi není potřeba dlouze rozebírat. WordPress nabízí pluginy, které tvorbu tabulky značně zjednoduší. Samozřejmě ale tabulka musí být v rozumném rozsahu, pokud chceme dosáhnout i přijatelně responzivního řešení. 20 sloupečků na mobilní displej zkrátka nenarvete. Tedy určitě ne použitelně.

Vyzkoušeli jsme řadu pluginů na tvorbu tabulek. V některých stále musíte každou buňku zadávat otrocky zvlášť, což rozhodně není ideální. Rozumným řešením se jeví být TablePress. Zde si můžete buď dopředu zvolit rozsah tabulky nebo dokonce importovat soubory .csv.

Upravit styl tabulek je možné pomocí CSS, ale pokud to tímto způsobem dělat nechcete, pomocí ElementsKit můžete vzhled upravit pohodlně přes Elementor.

Potom už jen zbývá se nějak protrápit přes responzivitu a máte hotovo. Samozřejmě, že obecně je lepší se tabulkám na webu spíše vyhnout, ale někdy zkrátka není zbytí 😉

Doufáme, že vám tento tip v takovém případě pomůže!

SDÍLEJTE S OSTATNÍMI

Zaujal vás článek?

Podělte se o něj s ostatními na sociálních sítích

Facebook
Twitter
LinkedIn